Посольство України в Республіці Сінгапур

Київ 05:55

Політичні відносини між Україною та Брунеєм

Бруней визнав незалежність України 3 жовтня 1997 року. Того ж дня було встановлено дипломатичні відносини між нашими країнами. Стосунки між двома країнами набували змістовності з розбудовою дипломатичної присутності України в регіоні Південно-Східної Азії. Низку років поспіль Україну в Брунеї представляє Посольство України в Сінгапурі (сумісництво); Бруней в Україні – Постійне представництво Брунею при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві (сумісництво).

Політичний діалог був розпочатий офіційним візитом до Брунею Міністра закордонних справ України в 2003 р., коли сторони досягли домовленості щодо проведення візиту Президента України до Брунею. Перший в історії відносин візит на найвищому рівні (Л.Кучма, березень 2004 р.) окреслив наміри взаємодії між сторонами. У червні 2004 р. відбувся візит-відповідь Султана Брунею Х.Болкіяха в Україну.

У січні 2007 р. з візитом у Брунеї перебував 1-й віце-прем’єр-міністр та Міністр фінансів України; у червні 2009 р. у Брунеї відбулися українсько-брунейські консультації на рівні заступників керівників зовнішньополітичних відомств.

У березні 2011 р. відбувся державний візит до Брунею колишнього (В.Януковича) Президента України  на запрошення Султана Брунею. Було підтверджено дружній характер українсько-брунейських відносин та інтерес до розвитку співробітництво. Спільна заява за підсумками візиту відобразила збіг позицій сторін з низки важливих регіональних та міжнародних питань, а також домовленості щодо напрямів співпраці.

У рамках президентського візиту відбулася зустріч міністрів закордонних справ України та Брунею. Було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері оборони та Угоду (у формі обміну нотами) про безвізові поїздки громадян двох країн.

Султан Брунею був запрошений відвідати Україну з державним візитом.

Брунейська делегація у ході 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 27 березня 2014 року утрималася під час голосування за Резолюцію № A/68/L.39 «Територіальна цілісність України».

13-14 січня 2017 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Брунею Даруссаламу. Були проведені зустрічі Міністра закордонних справ України П.Клімкіна із Султаном Брунею Даруссаламу Його Величністю Хассаналом Болкіяхом, Старшим міністром уряду та Спадкоємним принцом Його Королівською Високістю Ал-Мухтаді Біллою, Другим Міністром закордонних справ та торгівлі Лім Джок Сеном та Міністром природних ресурсів і туризму Дато Алі Апонгом.

На фото справа Султан Брунею Даруссаламу Його Величність Хассанал Болкіях

На фото зліва Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

На фото справа Старший міністр уряду та Спадкоємний принц Його Королівська Високість Ал-Мухтаді Білла

На фото зліва Міністр закордонних справ України Павло Клімкін