Посольство України в Республіці Сінгапур

Київ 16:39

Реєстрація смерті

Загальна інформація

Реєстрація смерті громадян України, померлих за кордоном, провадиться консулом за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті, виявлення тіла померлого або за місцем поховання. У разі реєстрації смерті не в тому консульському окрузі, де проживав померлий, консул, який зареєстрував смерть, повідомляє про реєстрацію смерті дипломатичне представництво або консульську установу України, де померлий перебував на обліку, указавши при цьому його прізвище, ім'я, по батькові, а також номер та дату актового запису про смерть.

Реєстрація смерті провадиться за письмовою заявою родичів померлого, компетентних органів країни перебування, адміністрації медичного закладу, у якому настала смерть, та інших осіб на підставі: — медичного документа про смерть, виданого медичним закладом (документ, виданий компетентним органом держави перебування має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку); — довідки про смерть, виданої компетентними органами держави перебування (документ має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку). Реєстрація смерті громадян України, які померли в дорозі на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або іншому транспортному засобі, провадиться у найближчому дипломатичному представництві або консульській установі України при пред'явленні заявником необхідних документів.

У графі «Місце смерті» актового запису про смерть указується місцезнаходження дипломатичного представництва або консульської установи, у якій проведена реєстрація смерті. На підставі актового запису про смерть консул видає довідку про смерть до органів соціального захисту населення для одержання допомоги на поховання.

При встановленні надалі відомостей про померлого, яких бракувало, зміни і доповнення до запису акта про смерть уносяться згідно з Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану.

Оформлення документів щодо померлих громадян України в Сінгапурі

З огляду на те, що ст. 37 Віденська конвенції про консульські зносини (Повідомлення про смерть тощо) не є імплементованою до сінгапурського законодавства, а також виходячи з положень Закону РС Про захист персональних даних (2012 р.), сінгапурські державні установи не інформують Посольство про випадки смерті. Відповідна інформація надходить до дипустанов від ритуальних агенцій, що займаються репатріацією тіл померлих іноземців.

Смерть, що сталася на території Сінгапуру має бути зареєстрована сінгапурськими органами. У цьому випадку для приведення свідоцтв про смерть у відповідність до норм українського законодавства застосовується процедура консульської легалізації.

Якщо смерть наступила поза межами Сінгапуру, але судово-медичний висновок щодо причин смерті робиться сінгапурськими органами, то оформлення свідоцтва про смерть здійснюється Посольством.

Для репатріації труни з тілом необхідно уповноважити офіційно зареєстровану ритуальну агенцію.

Документи, що мають подаватися для репатріації:

  • свідоцтво про смерть;

  • дозвіл на експорт (є складовою свідоцтва про смерть, якщо воно видане сінгапурським органом);

  • сертифікати про бальзамування та про опечатування (оформлюються ритуальною агенцією).

    Розміри труни (припускаються незначні варіації): висота = 80см, ширина = 70см, довжина = 220см.

    Вимоги щодо додаткового покриття (дерев’яний ящик тощо) залежать від авіакомпанії, яка здійснює перевезення труни.

Дозвіл для репатріації урни з прахом не потрібен.

Консультації щодо оформлення документів у зв'язку зі смертю громадян України в Сінгапурі можна отримати за телефоном "гарячої лінії" Посольства +65 9238 7576.


Консульський відділ Посольства України в Республіці Сінгапур
Керівник: Гладишев Олег Олександрович
консул
Адреса: 50 Раффлз Плейс, №16-05 Сінгапур Ленд Тауер, Сінгапур 048623. Переглянути на мапі
Телефон: (65) 6535 6550
Факс: (65) 6535 2116
Ел. пошта: consul_sg@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян з консульських питань:

Понеділок        11:00 – 13:30

Вівторок           11:00 – 13:30

Середа            13:00 – 15:30

Четвер             13:00 – 15:30

П’ятниця          11:00 – 13:30

Консульський відділ Посольства зачинений протягом усіх українських і деяких сінгапурських свят.

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, в інших випадках, коли постає загроза життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у позаробочий час та вихідні/святкові дні.

Межі консульського округу:

Республіка Сінгапур, Бруней Даруссалам