Посольство України в Республіці Сінгапур

Київ 04:52

Рекомендації щодо відвідання Брунею Даруссаламу

Рекомендації щодо правил поведінки в Брунеї

Бруней Даруссалам, законодавство якого базується на нормах ісламу, є конституційною монархією – державою-султанатом.

Гості країни мають одягатися скромно і поважати місцеві традиції, звичаї та релігійні обряди, особливо під час священного для мусульман місяця Рамадан (припадає на липень-серпень) чи при відвіданні місць релігійного призначення.

Зберігання порнографічних матеріалів та гомосексуалізм є протизаконними у Брунеї.

Слід утримуватися від будь-якої публічної критики Його Величності Султана Брунею та членів його сім'ї.

Наркозлочини караються суворо, у т.ч. смертною карою.

Оскільки правова система Брунею великою мірою ґрунтується на законах шаріату, судові процеси мають свою специфіку. Тілесні покарання та тривалі терміни ув’язнень є доволі поширеною практикою.

Продаж алкогольних напоїв у країні заборонений. Немусульманам віком від 17 років дозволяється ввозити до 2 пляшок слабких або міцних алкогольних напоїв або до 12 бляшанок пива (330 мл). Їх необхідно декларувати та зберігати митний дозвіл для пред’явлення у разі перевірки.

Куріння заборонене в громадських місцях, зокрема в магазинах і закладах харчування, на зупинках громадського транспорту та в урядових будівлях. Порушники можуть бути оштрафовані.

Слід враховувати, що туристична галузь Брунею зорієнтована на багатих, вибагливих туристів (дайвінг, індивідуальні тури по країні, гольф тощо).

Безпекова ситуація в Брунеї

Рівень злочинності в Брунеї низький, однак випадки дрібних злочинів проти туристів трапляються. Подорожуючим слід приділяти підвищену увагу зберіганню своїх проїзних документів, не носити при собі значні суми грошей та коштовності, не залишати без догляду цінні речі навіть у зачиненому автомобілі.

Політична ситуація в країні є стабільною, загроз тероризму практично не існує. Водночас у країні подеколи трапляються анти-західні прояви. Туристам доцільно уникати людних зібрань та, у випадках ескалації анти-західних настроїв, невідкладно залишати Бруней.

У джунглях Брунею легко заблукати, тому в таких районах не слід подорожувати без провідника.

Митні питання

Готівка в іноземній валюті в еквіваленті понад 15 тис. брун. доларів підлягає декларуванню при ввезенні.

На територію Брунею дозволяється ввозити до 2 пляшок алкогольних напоїв (всього до 2 л) та до 12 банок пива (по 330 мл)) на людину.

Не дозволяється ввозити сильнодіючі ліки, зброю, петарди, живих тварин та рослини, цукор, сіль, сигарети без попередження про їхню шкідливість для здоров’я на упаковці. Водночас, на деякі з перелічених товарів можна оформити відповідний дозвіл на ввезення, про що йдеться веб-сайті Департаменту митних та акцизних зборів Брунею, http://www.mof.gov.bn/English/RCE/CustomsMatters/CustomsProcedures/ProhibitionRestriction/Pages/default.aspx

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Рекомендуємо утримуватися від передачі особистих проїзних документів (паспортів тощо) роботодавцям, у т.ч. «на зберігання», оскільки подібні пропозиції чи вимоги з боку роботодавця є ознаками торгівлі людьми.

Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

  • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
  • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
  • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

Детальні роз’яснення щодо умов працевлаштування в Брунеї містяться на веб-сторінці Міністерства закордонних справ і торгівлі Брунею Даруссаламу: http://www.mofat.gov.bn/index.php/investing-in-brunei-darussalam/immigration-procedure.

Надання медичних, соціальних послуг

Стандарти охорони здоров’я в Брунеї є досить високими, проте складні медичні випадки можуть потребувати евакуації, яка здебільшого здійснюється до Сінгапуру. Подорожуючим слід заздалегідь попіклуватися про придбання відповідного страхового полісу для покриття можливих витрат на лікування. Серед рекомендованих щеплень перед поїздкою до Брунею: проти гепатитів А та Б, японського енцефаліту, правцю, туберкульозу, тифу. В країні трапляються випадки захворювань на діарею, малярію та лихоманку денге. Подорожуючим слід дотримуватися загальноприйнятих правил безпеки харчування, уникати контактів з дикими та свійськими тваринами, користуватися засобами захисту від комарів, уникати відвідання заволожених місцевостей, стежити за станом свого здоров’я та невідкладно звертатися по медичну допомогу у разі виявлення симптомів його погіршення.

Корисні номери телефонів

Швидка медична допомога: 991

Поліція: 993

Пожежна служба: 995

Рятувальна служба: 998

 Таксі

-         в Бандар Сері Бегаван: 2222214/2226853

-         в Куала Белаіт: 3334581

-         в Серіа: 3222030/3222155

Інформація щодо роботи громадського транспорту (автобуси): 2451979 дод. 217

Громадський транспорт у Брунеї розвинений слабко. Натомість практикується оренда авто з водієм чи без водія.


Консульський відділ Посольства України в Республіці Сінгапур
Керівник: Гладишев Олег Олександрович
консул
Адреса: 50 Раффлз Плейс, №16-05 Сінгапур Ленд Тауер, Сінгапур 048623. Переглянути на мапі
Телефон: (65) 6535 6550
Факс: (65) 6535 2116
Ел. пошта: consul_sg@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян з консульських питань:

Понеділок        11:00 – 13:30

Вівторок           11:00 – 13:30

Середа            13:00 – 15:30

Четвер             13:00 – 15:30

П’ятниця          11:00 – 13:30

Консульський відділ Посольства зачинений протягом усіх українських і деяких сінгапурських свят.

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, в інших випадках, коли постає загроза життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у позаробочий час та вихідні/святкові дні.

Межі консульського округу:

Республіка Сінгапур, Бруней Даруссалам