Посольство України в Республіці Сінгапур

Київ 04:59

Рекомендації щодо відвідання Республіки Сінгапур

Рекомендації щодо правил поведінки в Сінгапурі

Сінгапур відомий у світі як «країна штрафів». Отже, співвітчизникам, які подорожують до цієї країни, рекомендували б не нехтувати численними інформаційними табло, що попереджають про штрафи за те чи інше порушення (викидання сміття на вулиці, вживання продуктів/напоїв у метро, паління в непризначених для цього місцях тощо).

Нелегальне перебування на території Сінгапуру вважається серйозним правопорушенням і карається:

  • штрафом у розмірі до 4 тис. сінг. доларів (1 дол. США = 1,24 сінг. дол.) або ув’язненням строком до 6 місяців у разі, якщо період нелегального перебування не перевищив 90 днів;
  • ув’язненням строком до 6 місяців та покаранням у формі биття палицями (мінімум 3 удари, застосовується до чоловіків) або штрафом у розмірі до 6 тис. сінг. доларів (застосовується до жінок) у разі, якщо період нелегального перебування перевищив 90 днів.

Громадянам слід самостійно відстежувати термін дійсності сінгапурської візи і не припускатися порушення термінів перебування на території Сінгапуру понад дозволений строк.

Інший злочин, покарання за який за практикою останніх років є «найкоштовнішим» для правопорушників, – це порушення Закону про образу гідності (усна образа, образа вчинком, торкання без дозволу тощо). Під його дію можуть підпасти будь-які вчинки, які «жертва» розцінить як образу. Подібні порушення караються ув’язненням терміном до 2 років або тілесним покаранням, або штрафом, а часом і поєднанням цих видів покарань.

Обсяг грошової компенсації потерпілій стороні, до чого нерідко вдаються правопорушники для уникнення ув’язнення, як свідчать факти, складає не менш ніж 8 тис. дол. США.

Не слід забувати, що в Сінгапурі за вчинення низки злочинів застосовується смертна кара (вбивство, ввезення (у т.ч. зберігання) наркотиків, державна зрада та деякі інші). При цьому винятків для іноземних громадян не робиться.

Рекомендуємо громадянам, що подорожують до Сінгапуру, утримуватися від легковажних чи провокативних вчинків стосовно місцевих мешканців (у т.ч. на борту літаків Сінгапурських авіаліній), натомість поводитися чемно і доброзичливо. У свою чергу, гості країни-міста цілком можуть розраховувати на таке ж ставлення до себе.

Безпекова ситуація в Сінгапурі

Загальний низький рівень злочинності в країні, мала вірогідність заворушень чи страйків, особливості географічного розташування Сінгапуру (острів з територією Києва), поряд з ефективно діючими правоохоронними силами і загальною нетерпимістю населення до протиправних вчинків – все це обумовлює відсутність суттєвих загроз для мешканців та гостей цієї країни.

Визнання одним з найбезпечніших місць у світі Сінгапур здобув також і завдяки жорсткості і невідворотності покарань за вчинки, що загрожують громадській безпеці.

Відвідувачам мегаполісу слід враховувати, що Сінгапур належить до числа країн, де щільність відео-спостереження за ситуацією в громадських (і не лише) місцях є однією з найвищих у світі, чим, серед іншого, досягається ефективність контролю за дотриманням громадського порядку.

За офіційною інформацією, події з ознаками тероризму не мали місця в РС з 1991 року. На сьогодні в країні вибудовано ефективну систему боротьби з тероризмом, яка включає заходи з раннього виявлення загроз та попередження відповідних акцій, мінімізації їхніх можливих наслідків, медичного забезпечення і психологічної підготовки. До відповідних заходів уряду залучені всі верстви населення за провідної ролі правоохоронних органів, збройних сил та сил цивільної оборони. В місцях масового відвідання (розважальні центри, торговельні комплекси тощо) регулярно проводяться відповідні навчання.

Час від часу Сінгапур зазнає екологічних проблем через задимлення території країни, викликане пожежами у прилеглих Індонезії та Малайзії. Перебування у країні-місті в ці періоди є небажаним, насамперед для осіб з серцевими та легеневими захворюваннями. Так, загрозливим для життя людини є перевищення показнику забруднення повітря межі у 100 одиниць. Перед поїздкою до Сінгапуру радили б перевіряти показник забруднення повітря на сайті сінгапурської Національної агенції з питань довкілля – www.nea.gov.sg (розділ Anti-Pollution and Radiation Protection → PSI).

Епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в країні стабільна. За інформацією МОЗ РС, в країні тривалий час не було зафіксовано випадків захворювання на віруси грипу А(Н1N1) та А(H5N1), а також гострий респіраторний синдром (SARS).

Періодично в Сінгапурі спостерігаються спалахи захворювання на лихоманку денге.

Подорожуючим до Сінгапуру рекомендується користуватися засобами захисту від комарів, уникати відвідання заволожених місцевостей, стежити за станом свого здоров’я та невідкладно звертатися за медичною допомогою у разі виявлення симптомів захворювання.

Довідково: лихоманка денге – інфекційне захворювання, яке викликає вірус денге, що розноситься комарами та призводить до значного зниження кількості лейкоцитів у крові. Її симптомами є підвищена температура (до 40oC і вище), сильний біль у м’язах та суглобах, головний біль, висипання. Інкубаційний період лихоманки – 4-7 днів. На сьогодні не існує ефективних вакцин проти вірусу денге. У разі захворювання рекомендований спокій та вживання рідини у великій кількості; лікування відбувається лише у вигляді пом’якшення симптомів та наслідків переходу хвороби у форми, небезпечні для життя (геморагійна лихоманка та шоковий синдром денге). У близько 80% інфікованих хвороба протікає при неявних симптомах; смертність від цього захворювання становить менше 1%.

Існує чотири відомі різновиди вірусу денге, перенісши один з яких людина набуває імунітет лише до нього.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Рекомендуємо утримуватися від передачі особистих проїзних документів (паспортів тощо) роботодавцям, у т.ч. «на зберігання», оскільки подібні пропозиції чи вимоги з боку роботодавця є ознаками торгівлі людьми.

Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

  • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
  • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
  • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

На веб-сторінці Міністерства праці Сінгапуру – http://www.mom.gov.sg/Pages/default.aspx – міститься вичерпна інформація щодо умов працевлаштування іноземців у цій країні, а також щодо існуючих форм дозволів на працевлаштування та посвідок на проживання, за якими також надається право на роботу в Сінгапурі.

Місцеві роботодавці згідно з сінгапурським законодавством несуть сувору відповідальність за використання нелегальної праці. Разом з тим, рекомендуємо самостійно відстежувати термін дійсності дозволів на працевлаштування та відповідно інформувати своїх роботодавців.

Нелегальне працевлаштування в Сінгапурі карається штрафами та депортацією.

Надання медичних, соціальних послуг

Авторитет медичної галузі Сінгапуру є загальновизнаним. Щороку на лікування до Сінгапуру приїздить близько 200 тис. іноземців, у т.ч. з України.

Медичне обслуговування в Сінгапурі є платним; вартість послуг є доволі високою. Тому рекомендуємо перед відвіданням цієї країни придбати поліс медичного страхування.

Перелік найвідоміших клінік у Сінгапурі, які мають мережу відділень у різних частинах країни-міста:

Raffles Hospital 585 North Bridge Road, 188770

Mount Elizabeth Hospital 3 Mount Elizabeth, 228510

Singapore General Hospital Outram Rd, Singapore 169608

Changi General Hospital 2 Simei Street 3, 529889

Gleneagles Hospital 6A Napier Road, 258500

Tan Tock Seng Hospital 11 Jalan Tan Tock Seng, 308433

Освіта в Сінгапурі також є платною. Діти шкільного віку, які разом з батьками-іноземцями мешкають у Сінгапурі, зобов’язані відвідувати навчальні заклади: загальні сінгапурські (викладання англійською мовою) або міжнародні.

В сінгапурських школах вартість навчання є невисокою, однак для зарахування до такої школи дитина має скласти іспити.

Проблематика соціальних послуг, навчання дітей, працевлаштування тощо обговорюються на Фейсбук-сторінках "Ukrainians in Singapore" - https://www.facebook.com/groups/178739615541870/ та "Ukrainian Club in Singapore" - https://www.facebook.com/pg/UkrainianClubInSingapore/.

Митні питання

Гості Сінгапуру при проходженні митного контролю мають декларувати готівку в еквіваленті понад 30 тис. сінгапурський доларів. При ввезенні готівки понад вказаної суми ніяких стягнень не накладається, водночас ухилення від декларування готівки карається штрафом у сумі до 50 тис. сінгапурських доларів або ув'язненням.

Не підлягають декларуванню речі особистого користування та алкогольні напої у такій кількості:

Варіант

Міцні напої

Вино

Пиво

а)

1 літр

1 літр

1 літр

б)

---

2 літри

1 літр

в)

---

1 літр

2 літри

Будь-які тютюнові вироби, що ввозяться на територію Сінгапуру, підлягають обов'язковому декларуванню та обкладанню акцизним збором. Недекларування тютюнових виробів карається штрафом у розмірі до 10 тис. сінгапурських доларів або ув'язненням.

При ввезенні спиртних напоїв понад вищезазначену кількість стягується мито або акцизний збір. Розмір стягнень - за посиланням http://www.customs.gov.sg/leftNav/trad/val/List+of+Dutiable+Goods.htm.

Детальніше щодо митних правил Сінгапуру - за посиланням http://www.customs.gov.sg/leftNav/trav/Duty-free+Concession+and+GST+Relief.htm, або на головній сторінці сайту Митної служби Сінгапуру http://www.customs.gov.sg/topNav/hom/у розділі Travellers лівого меню.

Корисні номери телефонів

Посольство України в Сінгапурі:

(+65) 6535 6550

(+65) 9238 7576 (цілодобово, лише для екстрених випадків)

Поліція: 999, 1800 255 000

Швидка допомога та Пожежна служба: 995

Дорожня поліція: 1800 547 1818

Довідки про авіа-рейси: 1800 542 4422

Різного роду допомога: 1777

ТАКСІ:

- Comfort & Yellow Top Cab 6552 1111

- City Cab 6552 2222

- Silver Cab 6363 6888

- Smart Cab 6485 7777

- SMRT Taxis 6555 8888

- Trans Cab 6555 3333

Внутрішня довідкова служба 11 8 33

Міжнародна довідкова служба 11 8 34

Поліція 110

Пожежна охорона, медична швидка допомога 112

Корисні посилання

Інтернет-ресурси української громади в Сінгапурі

Тут спілкуються українською, обговорюють зустрічі, новини і просто сінгапурське життя:

Сторінка Українського Клубу в Сінгапурі

та у Фейсбуці

Сторінка на Facebook «Ukrainians in Singapore»

 

Корисні посилання щодо Сінгапуру (англійською мовою)

За цими посиланнями міститься корисна інформація щодо проживання у Сінгапурі:

ExpatSingapore

XpatXperience.com

Contact Singapore

На цих веб-сайтах розміщена інформація про сінгапурські візи, порядок отримання дозволу на працевлаштування, постійне проживання тощо:

http://www.ica.gov.sg/ - Імміграційна служба
http://www.mom.gov.sg/Pages/default.aspx - Міністерство праці
Інформація для туристів, які планують відвідати Сінгапур, розміщена тут:
http://www.yoursingapore.com/content/traveller/en/experience.html
Контактні дані всіх державних установ Сінгапуру та їх персоналу можна знайти тут:
http://www.sgdi.gov.sg/
Сінгапур з населенням у понад 5 мільйонів щороку приймає близько 15 мільйонів відвідувачів. У країні-місті існує розвинута і зручна транспортна інфраструктура: близько 140 станцій метрополітену, який тут називають MRT – Mass Rapid Transportation, понад 4600 автобусних зупинок, популярними є водний транспорт та туристичні автобусні маршрути.

Детальніше щодо роботи громадського транспорту – http://www.smrt.com.sg/.

Інформація про українські державні установи та законодавство

Інформація про органи державної влади України розміщена на веб-сайті Кабінету Міністрів України

 

Інформація про українське законодавство міститься на веб-сайті Верховної Ради України

 

 

 

 


Консульський відділ Посольства України в Республіці Сінгапур
Керівник: Гладишев Олег Олександрович
консул
Адреса: 50 Раффлз Плейс, №16-05 Сінгапур Ленд Тауер, Сінгапур 048623. Переглянути на мапі
Телефон: (65) 6535 6550
Факс: (65) 6535 2116
Ел. пошта: consul_sg@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян з консульських питань:

Понеділок        11:00 – 13:30

Вівторок           11:00 – 13:30

Середа            13:00 – 15:30

Четвер             13:00 – 15:30

П’ятниця          11:00 – 13:30

Консульський відділ Посольства зачинений протягом усіх українських і деяких сінгапурських свят.

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, в інших випадках, коли постає загроза життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у позаробочий час та вихідні/святкові дні.

Межі консульського округу:

Республіка Сінгапур, Бруней Даруссалам