Посольство України в Республіці Сінгапур

Київ 05:22

Політичні відносини між Україною та Сінгапуром

Українсько-сінгапурські відносини ведуть офіційний відлік з 2 січня 1992 р. – дати визнання Республікою Сінгапур незалежності України. 31 березня 1992 р. шляхом обміну нотами було встановлено дипломатичні відносини. Упродовж низки наступних років мали місце поодинокі двосторонні події, коли між двома країнами розпочався пошук спільних інтересів.

Питання заснування Посольства України в Сінгапурі було узгоджене у 2002 році. У липні 2003 р. у ході офіційного візиту Міністра закордонних справ України (А.Зленко) до РС відбулося урочисте відкриття дипустанови.

Помітний імпульс двостороннім відносинам надав січневий 2007 р. візит до Сінгапуру 1-го віце-прем'єр-міністра, Міністра фінансів України (М.Азаров).

Зустрічі між керівниками зовнішньополітичних відомств України та Сінгапуру в Нью-Йорку в рамках ООН (1997, 2002, 2005, 2008, 2010, 2011, 2014 рр.) слугували інструментом підтримання політичного діалогу, поглиблення взаєморозуміння та узгодження позицій.

У січні 2010 р. з робочим візитом Сінгапур відвідав Міністр закордонних справ України (П.Порошенко).

На рівні заступників міністрів закордонних справ у Сінгапурі проходили двосторонні консультації (2005, 2008, 2009, 2010 рр.).

У вересні 2010 р. відбувся візит в Україну Міністра-ментора РС Лі Куан Ю (у статусі спеціального гостя). На його розвиток сінгапурський Уряд призначив спеціального посланника Сінгапуру в Україні (посол Т.Сіддікі).

27-29 березня 2011 р. відбувся державний візит колишнього Президента України В.Януковича до Сінгапуру, за підсумками якого була оприлюднена Спільна заява.

У квітні 2012 р. з Москви до Сінгапуру було перенесено резиденцію посла РС в Україні. Таким чином сінгапурська сторона змінила формат свого дипломатичного представництва в Україні.

У лютому 2013 р. налаштованість сторін на підтримання політичного діалогу та експертних обмінів була зафіксована у Меморандумі про консультації між зовнішньополітичними відомствами України і Сінгапуру. У грудні 2013 р. у Києві відповідно до Меморандуму відбулися перші такі консультації.

На початку березня 2014 р. Республіка Сінгапур у заявах прем’єр-міністра Лі Сієн Луна та Міністра закордонних справ, Міністра права К Шанмугама беззастережно продемонструвала принципову позицію на підтримку України: було рішуче засуджено посягання Російської Федерації на суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Послідовність своєї позиції щодо України Сінгапур підтвердив у ході голосування Резолюції № A/68/L.39 «Територіальна цілісність України» під час 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у кінці березня 2014 р., в якій світова спільнота переконливою більшістю голосів засудила анексію Кримського півострову російськими загарбниками.

У своєму виступі 17 липня 2017 року Міністр закордонних справ Сінгапуру В.Балакрішнан зазначив: “… When Russian troops took control of Crimea, Singapore strongly objected to the invasion. We expressed our view that the sovereignty and territorial integrity of Ukraine, and international law, had to be respected…”.

17 грудня 2018 року Сінгапур підтримав резолюцію ГА ООН «Питання мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» (A/73/L.47).

У вересні 2014 року відбулася робоча зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ, Міністром права Республіки Сінгапур К Шанмугамом під час 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

У грудні 2014 року відбувся робочий візит Президента України П.Порошенка до Сінгапуру. Лідери Республіки Сінгапур у ході зустрічей підтвердили послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України у контексті агресії Росії проти України, зокрема загарбання Автономної Республіки Крим. Було домовлено про подальший розвиток політичного діалогу, поглиблення взаємодії на міжнародній арені, сприяння двосторонньому співробітництву.

На початку травня 2015 р. на зміцнення атмосфери взаємної довіри та у дусі обопільної зацікавленості до подальшого розвитку відносин Міністр закордонних справ, Міністр права Сінгапуру К Шанмугам з офіційним візитом відвідав Україну, де був прийнятий Президентом і Прем’єр-міністром України. Були проведені переговори між главами зовнішньополітичних відомств. Сінгапурська сторона підтвердила  рішучу позицію засудження агресії Російської Федерації проти України. Відбувся обмін думками з регіональних проблематик, були окреслені перспективні напрями співробітництва.

 

14-16 січня 2017 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Сінгапуру. П.Клімкін провів зустрічі з Прем’єр-міністром Лі Сієн Луном, Міністром закордонних справ Вівіаном Балакрішнаном, Міністром внутрішніх справ та Міністром права К Шанмугамом.

з Прем’єр-міністром

Лі Сієн Луном

 з Міністром закордонних справ

Вівіаном Балакрішнаном

з Міністром внутрішніх справ та

Міністром права К Шанмугамом

3-4 червня 2017 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідував Сінгапур з робочим візитом, під час якого взяв участь у щорічній безпековій конференції «Діалог Шангрі-Ла».

З метою поглиблення міжпарламентського співробітництва у серпні 2017 року у Сінгапурі з візитом перебував Голова Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Сінгапур Олексій Порошенко.

28-30 жовтня 2018 року відбувся візит Глави МВС України А.Авакова до Сінгапуру, у рамках якого проведено зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Координуючим міністром з національної безпеки Тео Чі Хіном та Міністром внутрішніх справ і юстиції К Шанмугамом, а також організовано відвідання Глобального комплексу з інновацій Інтерполу.