• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Поради подорожуючим до Сінгапуру
Опубліковано 03 січня 2023 року о 06:03

РЕСПУБЛІКА СІНГАПУР

Загальна інформація

Столиця

Сінгапур

Населення

5,83 млн чол.

Площа

721,5 км²

Різниця в часі з Україною

+5 год влітку, +6 год взимку

Мова

Англійська – офіційна (адміністративна); китайська, тамільська та малайська – державні

Релігія

Буддизм – 34 %, християнство – 18 %, іслам – 14 %, даосизм – 10 %, індуїзм – 5 %, інші релігії – 3 %, не сповідують жодної релігії – 16 %

Грошова одиниця

Сінгапурський долар

Телефонний код країни

+65

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців

http://www.yoursingapore.com/en.html


Режим в’їзду

Візовий

Громадянам України – власникам звичайних паспортів для виїзду за кордон, для відвідання Сінгапуру необхідно мати в'їзну-виїзну візу цієї країни (для дипломатичних та службових паспортів – безвізовий режим до 90 діб).

Візу можна отримати подавши документи до однієї із дипломатичних місій Сінгапуру закордоном (перелік тут) або онлайн на сайті Імміграційної служби Республіки Сінгапур

З переліком документів, необхідних для отримання сінгапурської візи, можна ознайомитися на сайті: https://www.ica.gov.sg/visitor/visitor_entryvisa/visa-detail-page/ukraine

Безвізовий транзит терміном до 96 годин можливий за умови обов’язкового пред’явлення авіаквитка до третьої країни та підтвердження наявності достатніх коштів для перебування у Сінгапурі.

Під час в’їзду до Сінгапуру термін дії Вашого паспорту має становити не менше шести місяців.  

Рішення щодо в’їзду до країни ухвалюється представником імміграційної служби РС при перетині кордону.

У Сінгапурі  запроваджено систему “BioScreen”, яка передбачає проходження процедури сканування відбитків пальців для осіб віком від 6 років.

Митні правила

Гості Сінгапуру при проходженні митного контролю мають декларувати готівку в еквіваленті понад 20 тис. сінгапурських доларів. При ввезенні готівки понад вказаної суми ніяких стягнень не накладається, водночас порушення вимоги щодо декларування готівки карається штрафом у сумі до 50 тис. сінгапурських доларів або ув’язненням.

Не підлягають декларуванню речі особистого користування та алкогольні напої у такій кількості:

Варіант

а)      Міцні напої – 1 літр, вино – 1 літр, пиво – 0;

б)      Міцні напої – 1 літр, вино – 0, пиво – 1 літр;

в)      Міцні напої – 0, вино – 1 літр, пиво – 1 літр;

г)       Міцні напої – 0, вино – 2 літри, пиво – 0;

д)      Міцні напої – 0, вино – 0, пиво – 2 літри.

Будь-які тютюнові вироби, що ввозяться на територію Сінгапуру, підлягають обов’язковому декларуванню та обкладенню акцизним збором. Недекларування тютюнових виробів карається штрафом у розмірі до 10 тис. сінгапурських доларів або ув’язненням.

При ввезенні спиртних напоїв понад вищезазначеної кількості стягується мито або акцизний збір.

Детальніше щодо митних правил Сінгапуру – за посиланням https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief, або на головній сторінці сайту Митної служби Сінгапуру https://www.customs.gov.sg/.

Звертаємо увагу, що низка товарів та медичних препаратів, що знаходяться у вільному обігу в Україні, відносяться до «контрольованих» або заборонених для ввезення до Сінгапуру.

Перелік заборонених та «контрольованих» товарів для імпорту до Сінгапуру - https://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/controlled-and-prohibited-goods-for-import

Перелік «контрольованих» препаратів та психотропних речовин - https://www.hsa.gov.sg/controlled-drugs-psychotropic-substances

Порядок ввезення медичних препаратів для особистого користування - https://www.hsa.gov.sg/personal-medication


Ветеринарні вимоги та фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин регулюється Агропродовольчою та ветеринарною службою РС (AVA). Детальна інформація розміщена на сайті:

http://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/import-procedures/importing-of-personal-pets#Procedures.

 

Подорожі автомобілем

Автомобільний рух: лівосторонній

Українське посвідчення водія підлягає обміну на сінгапурське упродовж одного року з дня в’їзду (зі складанням іспиту Traffic Police’s Basic Theory Test).

Автомобілі з іноземною реєстрацією дозволено ввозити на територію РС протягом пільгового періоду, що не перевищує 14 днів, або до закінчення терміну страхування і терміну дії дорожнього податку. Порядок ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією визначається Адміністрацією наземного транспорту (Land Transport Authority): https://www.onemotoring.com.sg/content/onemotoring/home/driving/entering_and_exiting_singapore.html.

Оренда автомобіля здійснюється в приватному порядку через фірми, що надають такі послуги, приміром: https://www.drive.sg/.

 

Страхування

На території Сінгапуру є дійсними міжнародні договори страхування типу Travel Insurance.

 

Культурні, релігійні, побутові рекомендації

Громадянам України, які подорожують до Сінгапуру, рекомендовано враховувати інформацію на численних інформаційних табло, що попереджають про штрафи за те чи інше порушення (викидання сміття на вулиці, вживання продуктів/напоїв у метро, паління в невідведених для цього місцях тощо).

Інший злочин – порушення Закону про образу гідності (усна образа, образа вчинком, торкання без дозволу тощо), під дію якого можуть потрапити будь-які вчинки, які «жертва» розцінить як образу. Подібні порушення караються ув’язненням терміном до 2 років або тілесним покаранням, або штрафом, а часом і поєднанням цих видів покарань.

Обсяг грошової компенсації потерпілій стороні, до якої вдаються правопорушники для уникнення ув’язнення, як свідчать останні факти, складає не менше 8 тис. дол. США.

Рекомендуємо громадянам, що подорожують до Сінгапуру, утримуватися від легковажних чи провокаційних вчинків по відношенню до місцевих мешканців (у т.ч. на борту літаків Сінгапурських авіаліній), натомість поводитися чемно і доброзичливо.

Законодавством Сінгапуру заборонено проведення та участь у несанкціонованих громадських заходах та демонстраціях, політичних акціях, публічна демонстрація прапорів та символіки іноземних держав (за виключенням іноземних дипломатичних установ та у рамках візитів іноземних делегацій високого рівня).

Безпекова ситуація

У країні низький рівень злочинності та мала вірогідність заворушень чи страйків.

У країні вибудовано ефективну систему боротьби з тероризмом, яка включає заходи з виявлення загроз та попередження терористичних акцій, мінімізації їхніх можливих наслідків, медичного забезпечення і психологічної підготовки.

Визнання одним з найбезпечнішим місць у світі Сінгапур надбав також і завдяки жорстким покаранням за вчинки, що загрожують громадській безпеці.

Рекомендації

Сінгапурі  має один з найвищих показників у світі за кількістю засобів відео-спостереження за ситуацією в громадських місцях, що сприяє ефективності контролю за дотриманням громадського порядку.


Епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в країні є стабільною, водночас трапляються випадки захворювання на тропічну лихоманку Денге.

Усі мандрівники, включаючи жителів Сінгапуру, які приїжджають до Сінгапуру з країн, що мають ризик передачі жовтої лихоманки та не мають дійсного свідоцтва про вакцинацію проти жовтої лихоманки, підлягають поміщенню на карантин протягом шести днів після прибуття в Сінгапур. Нерезидентам, які відмовляються від карантину, буде відмовлено у в'їзді до країни.

Додаткову інформацію про жовту лихоманку можна отримати на сайті МОЗ Сінгапуру  - https://www.moh.gov.sg/diseases-updates/yellow-fever.

Інформацію про поширення захворювання на коронавірус COVID-19 можна знайти за посиланням:

https://www.moh.gov.sg/covid-19


Корисні телефони

Поліція

999

Швидка медична допомога

995

Служба надзвичайних ситуацій

995

Інше

Дорожня поліція: 1800 547 1818

Довідки про авіарейси: 1800 542 4422


Інше

Одним з найсерйозніших правопорушень в Сінгапурі вважається нелегальне перебування на території цієї країни. Такі порушення караються:

– штрафом у розмірі до 4 тис. сінг. доларів або ув’язненням строком до 6 місяців у разі, якщо період нелегального перебування не перевищив 90 днів;

– ув’язненням строком до 6 місяців та покаранням у формі биття палицями (мінімум 3 удари, застосовується до чоловіків) або штрафом у розмірі до 6 тис. сінг. доларів (застосовується до жінок) у разі, якщо період нелегального перебування перевищив 90 днів.

Рекомендуємо громадянам самостійно відстежувати термін дійсності сінгапурської візи і не допускати перебування на території Сінгапуру понад дозволений строк.


Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Республіці Сінгапур

Адреса     

50 Raffles Place, # 16-05, Singapore Land Tower, Singapore, 048623

Номер телефону

+65 6535 6550

Номер гарячої лінії

+65 9238 7576

Електронна адреса

[email protected]

Посилання на сайт ЗДУ

http://singapore.mfa.gov.ua/ua


Український Клуб в Сінгапурі:

Сторінка на Facebook  – https://www.facebook.com/UkrainianClubInSingapore/?fref=ts

Електронна адреса – [email protected]

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux