• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна та Сінгапур
Опубліковано 09 липня 2024 року о 09:45

З порадами подорожуючим до Сінгапуру можна ознайомитися тут


1. Визнання незалежності України: Республіка Сінгапур визнала незалежність України 02 січня 1992 року. 

2. Встановлення дипломатичних відносин: Дипломатичні відносини були встановлені 31 березня 1992 року. 

З листопада 2020 року Послом України в Сінгапурі є Катерина Зеленко. 

З квітня 2012 року Послом Сінгапуру в Україні (з резиденцією у Сінгапурі) є Саймон Тенсінг де Круз. 

3. Політичні відносини 

З моменту встановлення дипломатичних відносин Україна та Сінгапур підтримують активний політичний діалог. За останні роки відбулися візити Президента України, міністрів закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, юстиції, керівництва НБУ та антикорупційних органів. У 2022 році започатковано діалог між керівництвом ВРУ та Парламенту Республіки Сінгапур.

Відносини між Україною та Сінгапуром засновані на торговельно-економічному співробітництві, конструктивній політичній взаємодії на двосторонньому рівні та у рамках міжнародних організацій, взаємній зацікавленості у протидії глобальним викликам та забезпеченні поваги до міжнародного права.

Україна вдячна Сінгапуру за чітку і послідовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, продемонстровану як у офіційних заявах сінгапурської влади, так і в наданні підтримки відповідним резолюціям у рамках ГА ООН та інших міжнародних організацій.

Якщо у 2014 році Прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Сієн Лун та члени уряду обмежилися засудженням російської агресії проти України, наголошуючи на важливості дотримання міжнародного права, то в лютому 2022 року уряд Сінгапуру не лише рішуче засудив повномасштабне російське вторгнення в Україну, а й запровадив санкції. На цій принциповій позиції регулярно наголошується у публічних виступах Прем’єр-міністра РС Лі Сьєн Луна (до 15.05.2024) і його наступника на посаді очільника уряду Л.Вонга, а також Міністра закордонних справ РС В.Балакрішнана та інших високопосадовців Сінгапуру.

15-16 червня 2024 року Сінгапур взяв участь у першому Глобальному саміті миру, що проходив у Швейцарії, та приєднався до його підсумкового Спільного комюніке про основи миру.

Обмежувальні заходи, запроваджені Республікою Сінгапур, передбачають: 

  • здійснення експортного контролю через неприйняття від контрагентів заявок на експорт до РФ (включаючи транзит через Сінгапур чи перевантаження на території Сінгапуру для подальшого постачання до Росії) будь-яких товарів військового призначення та подвійного використання, зокрема електроніки, комп’ютерної техніки, а також товарів категорій «Телекомунікація» та «Інформаційна безпека», а також заборону сінгапурським фінансовим закладам здійснювати фінансові послуги і операції, пов’язані з таким експортом;
  • заборонені операції та надання фінансових послуг, які сприяють збору коштів для російського ЦБ, уряду або організацій, афілійованих з урядом чи ЦБ рф, а також 4-ма російськими банками: Банк ВТБ, ВЭБ РФ, Промсвязьбанк та Банк Россия, включаючи купівлю/продаж їх нових цінних паперів, надання їм нових кредитів тощо, починаючи з 14.03.2022 року;
  • заборонено надання фінансових послуг у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики, а також розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів;
  • заборонено проводити або сприяти будь-яким транзакціям, що здійснюються в криптовалютах, які можуть допомогти обійти будь-які санкції із зазначеного вище спектру обмежень, а також транзакції з оплати та розрахунків з використанням цифрових активів, таких як незамінні токени.

Крім того, Singapore Airlines припинили польоти до рф.

Протягом 2022-2023 р.р. Республіка Сінгапур надала Україні 3 транші гуманітарної допомоги, зокрема для потреб українських медичних та рятувальних служб. З 2022 року Сінгапур належить до числа провідних спонсорів-благодійників для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та Українського товариства глухих. Станом на липень 2024 року загальний розмір наданої Сінгапуром допомоги складає понад 11,5 млн дол. США.

4. Торговельно-економічні відносини 

Важливим напрямком двосторонніх відносин є економічне співробітництво.

Україна вважає Сінгапур ключовим партнером у Південно-Східній Азії. За результатами співпраці Посольства України у Сінгапурі та Держпродспоживслужби України за останніх 5 років для українських виробників харчових продуктів тваринного походження відкрито такі ринки Сінгапуру: м’яса птиці та продуктів з нього, м’яса птиці за стандартами «халяль», готових м’ясних виробів з м’яса птиці та свинини, фуагра, столових яєць, кормів для домашніх тварин.

Попри географічну віддаленість, у довоєнний період товарообіг між Україною та Сінгапуром постійно збільшувався, досягнувши піку 286 млн. дол. США у 2019 році (56 млн. дол. США у 2015 році). Пандемія COVID-19 та російська повномасштабна агресія проти України негативно вплинули на двосторонню торгівлю, дещо змінивши структуру українського експорту. Втім, зростання українського експорту в 2023 році (+103,3%) було відчутним за рахунок таких товарів як столові яйця, ячмінь та пшениця, соняшникова та ріпакова олії, м’ясо птиці.

Україна зберігає потенціал забезпечення продовольчих потреб РС в повному обсязі за рахунок експорту меду, бобових, овочів, зернових (пшениці та кукурудзи), круп (зернових культур), насіння та плодів олійних (соняшнику, соєвих бобів), кормових продуктів, олії (соняшникової, соєвої, ріпакової), маргарину, цукру, томатів, дріжджів, а також потенційно зробити значний внесок у постачання сирів, м’яса птиці, курячих столових яєць, огірків, крохмалю, кондитерських виробів, соків (фруктових та овочевих), морозива, води та пива, тютюнових виробів.

Інвестиції Сінгапуру в Україну складають 279 млн. дол. США, які продовжують працювати й у воєнний період.

5. Культурно-гуманітарна співпраця 

Україна стає дедалі більш впізнаваною в Сінгапурі завдяки заходам публічної дипломатії та культурно-гуманітарного характеру. Протягом останніх трьох років Сінгапур познайомився з: 

  • українським кінематографом – організовано показ 7 фільмів, 
  • історією – проведено фотовиставки «Війна в Україні» та «Український національний костюм», 
  • модою та кухнею – презентовано вироби відомої української дизайнерки Оксани Полонець та українських страв, приготованих шеф-кухарем Юрієм Ковриженком, 
  • національними традиціями нашої держави – на постійній основі проводяться заходи української громади.

6. Договірно-правова база Станом на липень 2024 року між Україною та Сінгапуром укладено 19 двосторонніх угод та меморандумів.

7. Українська громада

У Сінгапурі мешкає близько 500 українців. Починаючи з 2014 року, працює Український Клуб Сінгапуру (офіційно зареєстрований у червні 2015 року), об’єднуючи кілька десятків українців-мешканців країни-міста.

Віза до Сінгапуру

Громадянам України, власникам звичайних паспортів для виїзду за кордон, для відвідання Сінгапуру необхідно мати в'їзну-виїзну візу цієї країни.

При транзитному проїзді через Сінгапур до третьої країни або поверненні з третьої країни через Сінгапур (виключно авіаційним транспортом) громадяни України можуть в’їхати та до 96 годин перебувати на території Сінгапуру без візи. При перетині кордону необхідно представити авіаквитки та візи до третьої країни, які засвідчують маршрут та дату від’їзду з Сінгапуру, а також підтвердити наявність коштів, достатніх для перебування в Сінгапурі упродовж чотирьох днів. Остаточне рішення про надання дозволу на перетин кордону Сінгапуру приймає співробітник прикордонної служби, який перевіряє особу.

Для уникнення непорозумінь щодо коректності внесення інформації для перевірки візових вимог у системі TIMATIC при реєстрації на рейс громадян України, що прямують до Сінгапуру з метою транзиту, пропонували б завантажити, роздрукувати та мати при собі під час реєстрації на рейс до Сінгапуру зразки введення даних у TIMATIC: зразок вірної перевірки 1, зразок вірної перевірки 2, зразок невірної перевірки.

Просимо з розумінням поставитись до того, що Посольство не може сприяти громадянам України в отриманні в’їзних віз у сінгапурському міжнародному аеропорту Чангі. Громадянам України, які прибули в Сінгапур без віз або транзитом на строк понад 96 годин, буде відмовлено у в’їзді до цієї країни з усіма можливими наслідками.

Починаючи з 1 липня 2016 року, в Сінгапурі запроваджено нову систему перетину кордону “BioScreen”. Іноземці віком від 6 років при в’їзді до Сінгапуру зобов’язані пройти процедуру сканування відбитків пальців. При виїзді для таких осіб передбачена процедура автоматичного проходження кордону (через електронні ворота зі скануванням паспорта та відбитків великих пальців), а в паспорти іноземців не проставлятиметься міграційна печатка про виїзд з країни. У разі виникнення такої необхідності можна звернутися до співробітників імміграційної служби. Система BioScreen запроваджуватиметься поступово на всіх пунктах пропуску, у т.ч. морських та сухопутних.

З 17 серпня 2009 року громадяни України, власники службових та дипломатичних паспортів, користуються правом безвізового в'їзду до Сінгапуру на термін до 90 днів.

На цей час Республіка Сінгапур не має свого диппредставництва в Україні. Посол Республіки Сінгапур в Україні має резиденцію в Сінгапурі.

З переліком документів, необхідних для отримання сінгапурської візи, можна ознайомитися на сайті Імміграційної Служби Республіки Сінгапур - https://www.ica.gov.sg/visitor/visitor_entryvisa/visa-detail-page/ukraine або на сайтах дипломатичних місій Сінгапуру за кордоном, перелік яких розміщений на сайті Міністерства закордонних справ Республіки Сінгапур - https://www.mfa.gov.sg/Overseas-Missions/Find-A-Singapore-Overseas-Mission.

Відповіді на запитання стосовно отримання візи для в’їзду до Сінгапуру можна отримати, надіславши відповідного листа на електронну пошту однієї з дипломатичних місій Сінгапуру закордоном або МЗС Сінгапуру [email protected]

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux