• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна та Сінгапур
Опубліковано 14 квітня 2021 року о 12:42

З порадами подорожуючим до Сінгапуру можна ознайомитися тут


Республіка Сінгапур визнала незалежність України 2 січня 1992 року. Дипломатичні відносини були встановлені 31 березня 1992 року.

З листопада 2020 року Послом України в Сінгапурі є Катерина Зеленко.

З квітня 2012 року Послом Сінгапуру в Україні (з резиденцією у Сінгапурі) є Саймон Тенсінг де Круз.

Україна та Сінгапур підтримують дружні відносини, засновані на торговельно-економічному співробітництві, успішній політичній взаємодії на двосторонньому рівні та у рамках міжнародних організацій, взаємній зацікавленості у протидії глобальним викликам та поваги міжнародного права. Україна вдячна Сінгапуру за послідовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, продемонстровану як в рамках міжнародних організацій, так і під час публічних виступів представників сінгапурської влади. У 2014 році Прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Сієн Лун висловив занепокоєння через російську агресію проти України та наголосив на важливості дотримання міжнародного права. У 2014 році Міністр закордонних справ К Шанмугам та його наступник В.Балакрішнан у 2017 році також виступили на підтримку України. Сінгапур підтримав резолюції ГА ООН № A/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», № A/RES/73/194, № A/RES/74/17 та № A/RES/75/29 «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

Пріоритетним напрямком двосторонніх відносин є економічне співробітництво. Незважаючи на географічну віддаленість, впродовж останніх років спостерігається помітне зростання двостороннього товарообігу, який з 56 млн. дол. США у 2015 році збільшився до понад 232 млн. дол. США у 2020 році. За даними Держстату України, у 2020 році український експорт сягнув 171,41 млн дол. США, а імпорт – 60,77 млн дол. США (позитивне сальдо – 110,64 млн дол.США). Загальна сума сінгапурських інвестицій в економіку України складає 279,1 млн дол. США.

Відбувається поступова диверсифікація торгівлі за рахунок української харчової і сільськогосподарської продукції. На сьогодні потенціал продовольчого ринку Сінгапуру для українських виробників становить понад 500 млн дол.США на рік.

Україна вважає Сінгапур ключовим партнером у Південно-Східній Азії та готова запропонувати сінгапурським компаніям вигідні інвестиційні проекти у сферах сільського господарства, ІТ, логістики, енергетики.

Станом на квітень 2021 року, між Україною та Сінгапуром укладено 16 двосторонніх угод та меморандумів.

Україна стає дедалі більш пізнаваною в Сінгапурі завдяки широкій гамі заходів культурно-гуманітарного характеру. Завдяки різноманітним заходам, присвяченим українській культурі, кінематографу, кулінарії, протягом останніх років Сінгапур познайомився з історією та традиціями нашої держави. Все більше сінгапурців відкривають для себе туристичну Україну!

Починаючи з 2014 року працює Український Клуб Сінгапуру (офіційно зареєстрований у червні 2015 року), об’єднуючи кілька десятків українців-мешканців країни-міста.

Віза до Сінгапуру

Громадянам України, власникам звичайних паспортів для виїзду за кордон, для відвідання Сінгапуру необхідно мати в'їзну-виїзну візу цієї країни.

При транзитному проїзді через Сінгапур до третьої країни або поверненні з третьої країни через Сінгапур (виключно авіаційним транспортом) громадяни України можуть в’їхати та до 96 годин перебувати на території Сінгапуру без візи (таку можливість тимчасово призупинено на час дії карантинних заходів, пов’язаних з COVID-19). При перетині кордону необхідно представити авіаквитки та візи до третьої країни, які засвідчують маршрут та дату від’їзду з Сінгапуру, а також підтвердити наявність коштів, достатніх для перебування в Сінгапурі упродовж чотирьох днів. Остаточне рішення про надання дозволу на перетин кордону Сінгапуру приймає співробітник прикордонної служби, який перевіряє особу.

Для уникнення непорозумінь щодо коректності внесення інформації для перевірки візових вимог у системі TIMATIC при реєстрації на рейс громадян України, що прямують до Сінгапуру з метою транзиту, пропонували б завантажити, роздрукувати та мати при собі під час реєстрації на рейс до Сінгапуру зразки введення даних у TIMATIC: зразок вірної перевірки 1, зразок вірної перевірки 2, зразок невірної перевірки.

Просимо з розумінням поставитись до того, що Посольство не може сприяти громадянам України в отриманні в’їзних віз у сінгапурському міжнародному аеропорту Чангі. Громадянам України, які прибули в Сінгапур без віз або транзитом на строк понад 96 годин, буде відмовлено у в’їзді до цієї країни з усіма можливими наслідками.

Починаючи з 1 липня 2016 року, в Сінгапурі запроваджено нову систему перетину кордону “BioScreen”. Іноземці віком від 6 років при в’їзді до Сінгапуру зобов’язані пройти процедуру сканування відбитків пальців. При виїзді для таких осіб передбачена процедура автоматичного проходження кордону (через електронні ворота зі скануванням паспорта та відбитків великих пальців), а в паспорти іноземців не проставлятиметься міграційна печатка про виїзд з країни. У разі виникнення такої необхідності можна звернутися до співробітників імміграційної служби. Система BioScreen запроваджуватиметься поступово на всіх пунктах пропуску, у т.ч. морських та сухопутних.

З 17 серпня 2009 року громадяни України, власники службових та дипломатичних паспортів, користуються правом безвізового в'їзду до Сінгапуру на термін до 90 днів.

На цей час Республіка Сінгапур не має свого диппредставництва в Україні. Посол Республіки Сінгапур в Україні має резиденцію в Сінгапурі.

З переліком документів, необхідних для отримання сінгапурської візи, можна ознайомитися на сайті Імміграційної Служби Республіки Сінгапур - https://www.ica.gov.sg/visitor/visitor_entryvisa/visa-detail-page/ukraine або на сайтах дипломатичних місій Сінгапуру за кордоном, перелік яких розміщений на сайті Міністерства закордонних справ Республіки Сінгапур - https://www.mfa.gov.sg/Overseas-Missions/Find-A-Singapore-Overseas-Mission.

Відповіді на запитання стосовно отримання візи для в’їзду до Сінгапуру можна отримати, надіславши відповідного листа на електронну пошту однієї з дипломатичних місій Сінгапуру закордоном або МЗС Сінгапуру [email protected].

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux