• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Кримське протистояння доводить, що міжнародне право “має бути дотримане для захисту менших націй”
Опубліковано 15 березня 2014 року о 08:49

СІНГАПУР – Міжнародне право має бути дотримане задля безпеки менших країн, сказав посол України в Сінгапурі Павло Султанський у вчорашньому інтерв’ю, підкресливши, що для менших країн в умовах конфліктів з великими сусідами вибір є обмежений (напис продубльований під світлиною).

Напруженість посилюється між Києвом і Москвою на тлі протистояння через південний регіон України – Крим, який має завтра провести референдум про те, чи стати йому частиною Росії. Москва ж неухильно накопичує війська на його території.

США і Європейський Союз (ЄС) загрожують Росії санкціями у разі, якщо вона не відступиться від анексії чорноморської провінції і не погодиться на зовнішній моніторинг у Криму.

Розмірковуючи над ситуацією у відносинах між його країною і Росією, П.Султанський визнав обмеженість військового потенціалу України у порівнянні з російським за ескалації конфлікту.

«З погляду на військовий, оборонний потенціал і, виходячи передусім з людських ресурсів, чисельності і озброєння, дві армії не можна порівнювати між собою», сказав він.

Він додав, що криза унаочнює важливість для менших країн домагатися того, щоб базові принципи міжнародного права дотримувалися, оскільки їм може загрожувати міць більших і сильніших сусідів.

«Тотальна зневага до міжнародного права, продемонстрована Російською Федерацією, привносить абсолютно нову, або ж підзабуту, проблему відповідальності держав за свої зобов’язання. Якщо міжнародним правом так легко нехтують, це означає, що щось не так не тільки з ... тією чи іншою країною, але і з міжнародним правом також», сказав дипломат, призначений послом у Сінгапурі в липні 2010 року.

Протистояння в Криму спалахнуло після масових протестів у січні, що призвело до повалення українського президента Віктора Януковича, який є про-російським.

Крим, регіон України з переважанням [етнічних] росіян, де парламент проголосував щоб бути частиною Росії, у неділю має провести референдум, щоб визначитися, чи стане він частиною Росії. Москва вчора заявила, що тимчасовий уряд України втратив контроль над країною, тим самим додаючи занепокоєння, що Кремль намагатиметься розширити військову інтервенцію в Криму.

Напередодні завтрашнього голосування в Криму, П.Султанський підтвердив, що Україна не визнає референдум автономії, назвавши його незаконним. «Референдум повністю поза правовим полем країни ... Не може існувати інших цивілізованих та міжнародно визнаних інструментів (таких, що вже існують) ніж дипломатичні, здатних покласти край будь-якому конфлікту», заявив він.

Він також високо оцінив зусилля США і ЄС, спрямовані на те, щоб допомогти країні подолати кризу. «Ми насправді вдячні США і ЄС, які вже відреагували дуже рішуче і в дуже практичний спосіб», сказав він, додавши, що у нього немає жодних сумнівів, що і Європа [як і США] готова піти так далеко, як необхідно, щоб «зупинити агресора».

США та їхні союзники прагнуть допомогти цій країні значною фінансовою підтримкою через Міжнародний валютний фонд, оскільки Київ потребує 15 млрд. дол. США кредиту (19 млрд. сінгапурських доларів) для повернення багатомільярдного зовнішнього боргу і допомоги задля уникнення дефолту.

(http://www.todayonline.com/world/europe/crimean-stand-shows-international-law-must-be-preserved-protect-smaller-nations)

http://www.todayonline.com/world/europe/crimean-stand-shows-international-law-must-be-preserved-protect-smaller-nations, Ідайу Супарто

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux