9 вересня 2014 року, відповідаючи на запитання Angie Lau, ведучої програми «First Up» телеканалу Bloomberg, посол України Павло Султанський зазначив, що називати ситуацію на сході України станом припинення вогню було б перебільшенням. Лише упродовж минулої доби з боку російсько-терористичних угруповань 45 разів вівся обстріл української сторони! То про яке дотримання зобов’язань може йтися?
З приводу рішень останнього саміту НАТО і щойно узгодженого Євросоюзом рішення стосовно запровадження подальших обмежень щодо Росії зазначалося: санкції та інші засоби активного впливу на агресора є дієвим і конче необхідним інструментом для того, щоб привчити Кремль до думки, що війна проти України веде РФ до неминучої катастрофи. Московські ж санкції проти західних країн-постачальників агропродукції боляче вдарили по самих росіянах стрибком роздрібних цін на продукти харчування.
У день очікуваного оприлюднення попередніх висновків щодо трагедії літака МН17 підкреслювалося, що війна РФ проти України не є локальним конфліктом, а викликом глобального порядку. У той час, коли Сінгапур зайняв цілком однозначну позицію щодо суверенітету і територіальної цілісності України, багато країн Азії все ще недооцінюють планетарну за масштабами загрозу, що генерує Москва, організувавши фінансування терористичних угруповань, засилаючи найманців та озброєння, а два тижні тому – скерувавши регулярні підрозділи своїх збройних сил на українську територію.
Наголошувалося: щоб змусити Путіна і його прибічників отямитися, санкції слід неухильно продовжувати і посилювати, до них має приєднуватися щодалі більше країн, зокрема азійських, допоки кремлівські ватажки завдяки спільним зусиллям не будуть зупинені остаточно.