27 листопада 2014 року у Національному університеті Сінгапуру за сприяння Інституту досліджень Південної Азії відбулася лекція-круглий стіл, у ході якої Посол України Павло Султанський виступив з доповіддю на тему «Ситуація в та довкола України – ймовірні наслідки для Азії».
У вступному слові доктор І.Чоудрі зазначив, що зустріч за участі науковців, представників дипмісій, акредитованих у Сінгапурі, місцевих бізнес-кіл проходить у надзвичайно складний час: незалежність, суверенітет і територіальна цілісність України піддаються жорстокому випробуванню з боку великого сусіда, що нехтує міжнародним правом та своїми двосторонніми зобов’язаннями перед Україною. Напевно, за його словами, ситуація була б іншою, якби свого часу Україна добровільно не позбавилася ядерної зброї під гарантії з боку держав, що сьогодні відступилися від виконання положень Будапештського меморандуму 1994 року. А один з гарантів – Росія – ще й анексувала частину української території та підтримує бойовиків, що підривають безпеку України на її сході.
У своїй доповіді П.Султанський зупинився на етапних подіях сучасної історії України: повстання на Майдані, розстріл Небесної сотні, цинічне загарбання Росією Автономної Республіки Крим, буремні події у Донбасі, президентські та парламентські вибори, підтримка України з боку цивілізованого світу – все це склало основну частину лекції.
Аудиторії було запропоновано кілька тем для аналізу та коментарів, зокрема про те, наскільки трагедія літака МН17 є суворим попередженням про повсюдність загроз у той час, коли терористів спонсорують держави. Докладно йшлося про кремлівську пропагандистську машину, яка щедро фінансується для зомбування власного населення та експорту фейкового продукту, про численних російських емісарів, що у країнах Азії намагаються знайти прибічників у протистоянні Москви і Західного світу.
Дискусія сягнула за визначений час і хоча і продемонструвала великі симпатії та прихильність її учасників до України, яка знову бореться за свою незалежність, пролунали й інші думки. Зокрема, висловлювалися сумніви щодо доцільності вступу України у дедалі слабший Євросоюз, лунали нарікання на США з приводу їхньої невиразної позиції, сумніви щодо можливості звільнення Криму від загарбників і навіть думка про возз’єднання України з Росією у «єдину братську державу».
Доктор І.Чоудрі, підсумовуючи захід, підкреслив, що в серії «Лекції Амбасадорів» ця зустріч запам’ятається як одна з найемоційніших та щирих. Він підтримав тезу виступу Посла України щодо неминучості перемоги України над агресором.