• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
До уваги громадян України - платників податків
Опубліковано 01 лютого 2017 року о 04:54

Шановні громадяни України - платники податків, що проживають в Республіці Сінгапур та Брунеї Даруссаламі, згідно з чинним законодавством України, з початку 2017 року здійснюється кампанія декларування доходів громадянами України, отриманих у 2016 році. У цьому зв'язку інформуємо громадян України, які здійснюють трудову діяльність за межами країни, про їх конституційний обов'язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

З цією метою Державною фіскальною службою України підготовлено офіційний інформаційний матеріал - Declaration2016pdf.pdf

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ НАГАДУЄ ПРО ОБОВ’ЯЗОК ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ (форму можна скачати тут)

 

Платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) є, зокрема:

 • фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, 
 • фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, 

 

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) виникає у платника податку у випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

 

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (для доходів, отриманих у 2015 році – 15/20 % залежно від бази оподаткування).
Крім того, відповідно до п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ за результатами 2015 року при отриманні доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу, ПДФО повинні сплати військовий збір (ставка – 1,5% від бази оподаткування).

 

ВАЖЛИВО!

Згідно зі ст.22 Угоди про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, укладеної між Україною і Сінгапуром:

1. В Україні подвійне оподаткування усувається таким чином:

Якщо резидент України одержує дохід, який згідно з положеннями цієї Угоди може оподатковуватись у Сінгапурі, Україна дозволить вирахувати з податку на дохід цього резидента суму, що дорівнює сумі податку на дохід, сплаченій у Сінгапурі. Це вирахування в будь-якому випадку не повинно перевищувати частину податку з доходу,
розраховану до надання вирахування стосовно доходу, який може обкладатися податком в Україні.

Якщо відповідно до будь-якого положення цієї Угоди одержаний дохід, яким володіє резидент України, звільнено від податку в Україні, Україна може, проте, під час нарахування суми податку на залишок доходу такого резидента, узяти до уваги звільнений від податку дохід.

2. У Сінгапурі подвійне оподаткування усувається таким чином:

Якщо резидент Сінгапуру одержує дохід з України, який згідно з положеннями цієї Угоди може оподатковуватись в Україні, Сінгапур, відповідно до свого законодавства про надання знижки стосовно податку у вигляді кредиту проти сінгапурського податку, що сплачується в будь-якій країні, іншій ніж Сінгапур, дозволить знижку стосовно сплаченого українського податку безпосередньо або шляхом вирахування у вигляді кредиту проти сінгапурського податку, який сплачується стосовно доходу цього резидента. Якщо таким доходом є дивіденди, сплачені компанією, яка є резидентом України, резиденту Сінгапуру, яким є компанія, що володіє безпосередньо чи опосередковано не менш ніж 10 відсотками акціонерного капіталу першої згаданої компанії, то під час надання кредиту буде прийнято до уваги український податок, сплачений компанією в ході розподілу її прибутків, з яких сплачуються дивіденди.

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА СПЛАТИ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Категорія платника податку

Термін подання декларації*

Граничний термін сплати податкового зобов’язання

Громадяни

до 1 травня року, що настає за звітним *

до 1 серпня року, що настає за звітним

*Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ) 

 

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

 

СПОСОБИ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

 • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
 • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею.

 • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

 

Детальніше:  http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/infografika/

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux