Академічна праця професора Е.С.Панга (Інститут Південно-Східної Азії Сінгапуру) 18 листопада ц.р. за сприяння Американської торгової палати у Сінгапурі була представлена широкій читацькій аудиторії. Презентація видання проходила за участі сінгапурських політиків, урядовців, вчених, представників НУО, ЗМІ, а також керівників місцевих дипломатичних місій. Грунтовний аналіз сінгапурсько-американська угоди, укладеної у 2004 р., небезпідставно викликав підвищений інтерес. Адже, завдяки відповідним домовленостям сторони за останні роки у півтора рази збільшили товарообіг, а Сінгапур, приміром, став 13-м торговельним партнером США. Учасники дискусії неодноразово посилалися на сінгапурсько-американську УВТ як на інструмент, що може бути успішно використаний при напрацюванні умов створення Транс-тихоокеанського партнерства.
На порушене послом України П.Султанським питання щодо триваючого вже низку років узгодження між Україною та Сінгапуром положень УВТ професор Панг зазначив, що, на його думку, не слід розуміти цю угоду як таку, що стосується лише проблем двосторонньої торгівлі. Суспільство має бути освіченим та добре розуміти, наскільки якісними та всеохоплюючими можуть бути дивіденди від вмілого, раціонального та предметного використання закладених в УВТ переваг. Він звернув увагу на те, що завдяки двосторонній УВТ дві наші країни набудуть можливостей виходу на значно ширші ринки – далеко за межі національних кордонів, якісно посилять захищеність прав інтелектуальної власності, прискорять впровадження передових, конкурентних стандартів, працюватимуть на створення нових робочих місць тощо.
Невдовзі очікується поновлення консультаційного процесу, покликаного завершити підготовку до підписання українсько-сінгапурської УВТ.