У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію. Цей документ став реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці міжнародного співтовариства.
Конституція увійшла у суспільне життя як запорука державності і демократії України. Її найвища юридична сила, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується європейське майбутнє українського народу. Конституція України дала поштовх для продуктивного розвитку усіх галузей національного законодавства та сфер суспільного життя країни.
Постійні зміни у сучасному світі та державний курс на модернізацію нашої держави обумовлюють подальше удосконалення Конституції України. Проведення конституційної реформи визначено державою пріоритетним завданням внутрішньополітичного розвитку України. У нашій країні створено всі необхідні умови для повноцінного, відкритого та публічного процесу конституційного реформування. Професійна дискусія у рамках діяльності Конституційної Асамблеї дозволить виконати важливе завдання щодо досягнення відповідності положень Конституції України європейським стандартам і цінностям на основі рекомендацій Венеціанської Комісії.
Реалізація цих амбітних завдань сприятиме утвердженню принципу верховенства права, захисту свобод людини та подальшій розбудові в Україні нової демократичної політичної системи європейського зразка.