25-26 січня ц.р. в Сінгапурі пройшла міжнародна конференція «Глобальний космічно-технологічний конгрес 2011» (Global Space & Technology Convention (GSTC) 2011), присвячена сучасним аерокосмічним технологіям.
У заході взяли участь делегації національних космічних центрів та агенцій США, Японії, Ізраїлю, Таїланду, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, а також представники компаній Arianespace, Thales Alenia Space, GeoEye, EADS Astrium, Surrey, Spacex, ST Electronics, Mitsubishi Electronic Corporation, Lockheed Martin тощо.
Учасники конференції обговорили актуальні питання застосування супутникових технологій в оборонній та цивільній сферах, а також налагодження регіонального співробітництва з розробки супутників дистанційного зондування та зв’язку, їхнього запуску, обміну супутниковими даними в інтересах подолання стихійних лих, боротьби з піратством та тероризмом. При цьому наголошувалося, що Сінгапур завдяки створенню сприятливих умов для комерціалізації новітніх технологій стає головним регіональним центром розвитку аерокосмічної галузі. Такі відомі компанії як Arianespace, Spot Image, GeoEye, DigitalGlobe, EADS Astrium вже обрали країну-місто як відправну точку на шляху освоєння ринку ПСА, заснувавши тут свої регіональні представництва і дослідницькі центри.
Спілкуючись з присутніми на заході співробітниками Посольства України, організатори GSTC 2011 та учасники конференції високо оцінили значний технологічний потенціал та конкурентоспроможність на азійському ринку українських виробників аерокосмічної продукції, зокрема ДП «КБ «Південне». Водночас наголошувалося, що саме активна участь у подібних GSTC 2011 регіональних форумах є запорукою успішного закріплення на ринку ракетно-космічних послуг Азії.
Президент Асоціації космічних технологій Сінгапуру Дж. Хунг і її директор С.Метьюс у бесіді з Послом України П.Султанським зазначили, що участь українського представника у попередньому подібному заході викликала неабиякий інтерес серед фахівців. Вони усіляко вітали б та висловили готовність підтримати українських виробників і розробників аерокосмічної галузі у разі їх виходу на регіональний ринок.